כדי שתצליחו לתעדף את הפרויקטים הרבים בארגון, לנהל משאבים ביעילות, לבחון השפעות של הוספת פרויקט או שינוי תכולה ולמעשה לייצר תמונת מצב שלמה, עליכם להצליח לנהל את הפורטפוליו הארגוני.

אך כלי ה-PPM הקיימים היום בשוק נועדו בעיקר עבור ההנהלה, לכן אינם מביאים ערך אמיתי למי שמבצע את העבודה בפועל – מנהלי הפרויקטים, ה-PMO ומנהלי צוותי הפיתוח – וההטמעות מסתיימות במפח נפש.

נוצר מצב אבסורדי עבור כל בעלי העניין:

 • הצוותים, שעובדים על מערכות אחרות לחלוטין, נדרשים לעדכן נתונים בכלי PPM רק כדי לספק תמונה להנהלה: לא מוסיף ערך, אך מוסיף הרבה עבודה
 • ה-PMO ומנהלי הפרויקטים מתעסקים ב"לרדוף" אחר כל הגורמים
 • ההנהלה לא מקבלת תמונת מצב ברורה מהכלי, אז מסתפקת במצגות Power Point עמוסות
 • ושלא נדבר על ארגונים שעובדים ב-Agile או בריבוי מתודולוגיות, שם חוסר הסנכרון שנוצר גדול אף יותר

אנחנו באורנטק פיתחנו את תפישת Tailored PPM, כזו שתפורה ומותאמת באופן ייעודי לארגון שלכם – נעזור לכם למקסם את הערך של הכלים שנפוצים וקיימים אצלכם היום.

בשורה התחתונה: כל בעל עניין יראה את תמונת המצב ברזולוציה הרלוונטית אליו, תוך שימשיך לעבוד בכלים הנוחים לו ומשרתים אותו.

הפתרון שנתאים לכם יורכב מ-4 היבטים:

 1. שפה ותהליכים–  הגדרת התהליכים העסקיים והבנת השיטות הקיימות. אנחנו באורנטק מתמחים בליווי ויישום של שלל שיטות, החל מ-waterfall ועד Agile וניהול היברידי.
 2. טכנולוגיה וארכיטקטורה–  אנו מתמחים בפיתוח טכנולוגי להתאמת הכלים לצרכי הארגון ולתמיכה באינטגרציה עם מערכות נוספות.
 3. מדדים–  יכולות BI  להפקת תובנות עסקיות מנתוני הפרויקטים בשילוב עם נתונים ממערכות נוספים כמו ERP, ופיתוח מדדים מותאמים ומניעים לפעולה.
 4. ליווי והטמעה–  ניהול השינוי באופן מתודי ומוכוון, תוך שימוש בטכניקות הטמעה מתקדמות כמו משחוק (Gamification)  לשיפור סיכויי ההצלחה.

היתרונות:

 • מקסום כלים קיימים ללא השקעה במערכת חדשה –  מעבר לחיסכון הברור בעלויות ובזמן, השינוי עבור המשתמשים הוא מינימלי ומאפשר הסתגלות מהירה ונוחה.
 • ערך לכל בעלי העניין–  מנהלי הפרויקטים מקבלים תמונת 360 על מצב הפרויקט באופן פשוט וכולל התראות, וההנהלה מקבלת תמונת מצב ברמת הפורטפוליו.
 • גמישות לצרכים המשתנים–  השמירה על פשטות מקסימלית של המערכות התפעוליות הקיימות מאפשרת גמישות רבה לשינויים עתידיים.

השימוש במערכות הקיימות בארגון מקצר את הטמעתה של תפישת ה PPM בצורה דרמטית, מוזיל אותה באופן משמעותי מכיוון שלא נדרש לרכש מערכת חדשה וחשוב מכל, מגדיל מאד את סיכויי ההצלחה!

יש לנו גם פתרונות מוכנים על גבי פלטפורמות נפוצות: Trello, Project Online, Azure DevOps, TFS, SAP, Jira ועוד

נשמח לסייע לכם ביישום פתרון פשוט המאפשר נוחות, גמישות והתאמה למבנה ולתרבות הארגונים שלכם.  

למידע אודות הפתרון המתאים לכם חייגו 03-3004747 או השאירו הודעה