נתן לוי – סמסונג

"צוות AgileForsure באורנטק תמיד מלמד אותנו שלא מספיק לעשות Agile, אלא גם להיות Agile. בזכות השגרות האג'יליות אנחנו שומרים לא רק על קצב עבודה תקין, אלא גם על עבודה בכיוון הנכון... בפיתוח האג'ילי יש חיבור לערך ללקוח והפוקוס הזה הוא מה שעוזר לנו לדלבר את מה שהלקוח רוצה, ובזמן"

עומרי גל – אורבוטק

"אנחנו עובדים בערך 3 שנים ב-Agile, תהליך שעשינו עם צוות Agile For sure באורנטק. בהתחלה עברנו ל-Agile רגיל ואחר כך עברנו ל-Scale Agile. כרגע כל הדיסציפלינות, תוכנה וחומרה, בקו מוצרים שמונה בערך 90 אנשים, עובדים כולם ב- Scale Agile."

גיל ביאליק – Gilat

"במסגרת הפרויקט עברנו לעבודה מלאה באג'ייל, ואנחנו רואים עכשיו (בתקופת הקורונה הלא שגרתית), שזה משתלם. העבודה בצוותים פשוט לא נפסקה, אנשים מבצעים את כל השגרות האג'יליות מרחוק וזה עובד יפה מאוד"

ולאדי ריבקין – Airspan

"העבודה האג'ילית היא אחד הדברים שמוטמעים כבר עמוק מאוד בתוך עמוד השדרה של החברה. וזה אחד הדברים שבעיניי מאפשרים לה לתפקד לא משנה מה מרחב התפקוד"

פבל שקולניק וללי רייז – כללביט

"בתקופה הכלל עולמית הנוכחית (קורונה), מתודולוגיית Agile שמבוססת על דינאמיות ועל קבלת החלטות ברמה יומית, היא השיטה היחידה שאפשר לנהל איתה פרויקטים. זה נותן לכולם גם בתקופה המפוזרת הזאת כשכל אחד עובד ממקום אחר ולא ידוע לפעמים, תחושה של שייכות, שאתה חלק מהפרויקט ושותף אליו. זו השיטה היחידה ואני לא רואה שיטה אחרת שהייתה עובדת כרגע".

דביר ליבהבר – מלאנוקס

"אנחנו במלאנוקס עובדים בתצורה של צוותי scrum אורגניים כי אנו מאמינים שכך מרוויחים מהסנכרון הפנימי וההפריה ההדדית. יתרה מזאת, ברגע שיש צוות שלא קם ומתפרק לאחר שחרור של כל פיצ'ר, אפשר למדוד פרודוקטיביות ולשפר את החיזוי להמשך".

אפרת קינן – כללביט

"אנחנו עברנו לעבוד בתצורה של שבט Tribe שמורכב מצוותים. כל צוות נותן מענה לחלקים מתוך תכנית עבודה שנתית. נוצר מיקוד עסקי וטכנולוגי, ללא ריצה אחר אינסוף פרויקטים, אלא הסתכלות על הדליברי רק לסוף הרבעון הקרוב, כאשר כמו בכל פיתוח אג'ילי יש יכולת לראות תוך כדי את התוצרים ולשנותם במידת הצורך. הגמישות היא מידית, והרבה יותר קל להכניס שינויים בתכנית העבודה".