סיפור ההטמעה והליווי של איירספאן

 

חברות מצליחות, משפרות את התנהלותן באופן מתמיד, על מנת להגדיל ולדייק את הערך עבור כל בעלי העניין.

 

אחת החברות שיש לצוות שלנו הזכות ללוות במסע האג'ילי, היא חברת Airspan Networks.

איירספאן מייצרת 4G & 5G small cells – base stations

לחברת איירספאן יש כמה מרכזי פעילות במדינות שונות:

ארה"ב, בריטניה, יפן, הודו וישראל. המשרד הישראלי ממוקם בקריית שדה התעופה [1*] 

 

את העבודה עם Airspan Networks התחלנו בשנת 2017 עם אסף אורן, שהיה אז מנהל התוכנה, עם בן חייט שהיה אז מנהל הפרויקטים ועם מושיק אוחנה מנהל הפיתוח מאז ועד היום. מרשים אותנו תמיד לראות איך הם ממשיכים ליצור ולתחזק תהליכים של שיפור. בחלק מהתהליכים היועצים שלנו מעורבים ברמות שונות, אבל חלק לא מבוטל מתהליכי השיפור נעשים בלעדינו, על בסיס שגרות [2*] וכלים [3*] שהטמענו במהלך הליווי.

 

חשוב לציין בהקשר הזה, שבאיירספאן מגייסים רק אנשים שזוהו כבעלי יכולת לקחת אחריות על תכנון וביצוע של משימות ומוצרים. בנוסף, הם חונכים את המצטרפים החדשים לחברה, כדי שיכירו את השגרות הרלוונטיות עבורם ואת התרבות הארגונית המיוחדת של Airspan Networks. בולטים במיוחד בתרבות הארגונית, שניים מהעקרונות האג'יליים ומעודדי־הצמיחה שלהם:

א. זיהוי אחראי של נושאים לשיפור, ללא חיפוש אשמים.

ב. מעורבות של כלל העובדים השותפים לעשייה, מכל המחלקות והדרגים, כבר בשלב התכנון (!) של פרויקטים גדולים.

 

אחת השגרות העוצמתיות המובלת בכישרון רב ע"י ולדי ריבקין, מוביל האג'ייל בחברה, היא פורום הכולל עובדות ועובדים המייצגים מחלקות שונות, ומחזיקים בתפקידים שונים – מובילי קבוצות תוכנה, מנהלי פרויקטים, אנשי איכות, אנשי בדיקות, מהנדסים ועוד. התכונות המשותפות לחברים בפורום, הן חיבור למטרות התהליך ומחויבות למצוא פתרונות יציבים ואפקטיביים לכל קושי שעולה מהשטח. חלק מהפתרונות שנוצרו במסגרת הפורום הקשו על העובדים במשך תקופה ארוכה, ועם יצירת הפורום והפתרונות, תהליכי עבודה רבים נעשו ונעשים פשוטים, מהירים ונעימים יותר.

 

אנחנו שמחים ומברכים על הזכות ללוות את Airspan Networks בתהליכי שיפור הארגון בכלים ומתודולוגיות מעולמות שונים [4*], ולראות יחד את התוצאות החיוביות, בין היתר בעלייה ברמת שביעות־הרצון של העובדים והמנהלים, ושל הלקוחות הפנימיים והחיצוניים.

 

תודות:

לולדי ריבקין הנהדר, שהעבודה איתו היא מחויכת, אפקטיבית, נעימה ומחכימה. ולדי מהווה נכס גם עבור מיטאפים ופורומים שאנחנו מקיימים עבור מובילי Agile ועבור הקהילה הלומדת שלנו, הפתוחה לציבור הרחב בחינם [5*]. ולדי השתתף גם ביצירת סרטונים אג'יליים קצרצרים – תוכלו לקבל הצצה כאן.

לאופיר גונן על הטמעת האג'ייל והמשך הליווי המסור והמקצועי של איירספאן עד היום.

 

[1*] בתקופה זו של ריחוק־פיזי והרבה יותר עבודה מהבית, חשיבות המיקום הפיזי ירדה, כמו שסיפר לנו ולדי ריבקין מאיירספאן בפורום המיוחד שלנו, המיועד למובילי אג'ייל. לצפייה בתובנות והטיפים שולדי שיתף בפורום, שלחו מייל ל-liorf@orantech.co.il ותקבלו קישור לסרטון המלא בחינם.

לטיפים לתחזוק תקשורת מצוינת גם בעבודה מרחוק, שאמיר וינצ'י היקר שלנו שיתף במיטאפ שערכנו – לחצו כאן.

 

[2*] השגרות העיקריות שהוטמעו הן שגרות הסקראם, אותן הטמענו בעזרת צוות ההיגוי בכל רמות הארגון, העבודה בשגרות משותפות ובקצב משותף, מאפשרת סנכרון מלא בין הדיסציפלינות. טיפים והרחבה תיאורטית מאת אמיר וינצ'י, על הטמעת שגרות סקראם בקנה־מידה גדול, תמצאו כאן.

 

[3*] הכלים לניהול תהליכי עבודה בארגונים אג'יליים הם רבים ומגוונים. אנחנו באורנטק מציעים הדרכות וליווי הטמעה עבור מספר כלים נבחרים שאנחנו מתאימים לכם וגם עורכים אותם לפי הצורך. מכיוון שאנחנו יודעים שתוכנת מדף לא תמיד מצליחה לענות על דרישות הארגון, לעתים נבקש את עזרתה של אחות אהובה ויצירתית שלנו, שמה אורנביט, שיודעת לפתח מערכות ייעודיות לארגונים וחברות מיוחדים ומיוחדות. לפרטים: פתרונות תוכנה מותאמים ללקוח

 

[4*] המומחים שלנו מגיעים מעולמות־תוכן שונים ומגוונים (מהנדסי תעו"נ, אנשי HR וייעוץ ארגוני, מנהלי פיתוח בכירים, ועוד) העובדים יחד כצוות. תוכלו לצפות בסרטון על הפעילות שלנו בשנת 2020.

לסיפורי לקוח נוספים ← לקוחות מספרים.

 

[5*] להצטרפות לקהילת "מפגשים ותכנים אג'יליים" לחצו כאן.

לפרטים נוספים על הקהילה, שלחו מייל ל־liorf@orantech.co.il.

 

בהקשר זה חשוב לנו לציין שגם אם אתם לא מתחום ההייטק, והאג'ייל קורץ לכם, אתם מוזמנים להצטרף, כי אג'ייל זה כבר מזמן לא רק להייטק! לפרטים על שירותי הטמעת אג'ייל בכל ארגון. לחצו כאן לפרטים ← אנו מציעים פתרון ארגוני כולל המותאם ללקוח.

לסיפור המקרה של הטמעת אג'ייל ברכש ולוגיסטיקה בתעשייה האווירית (עשינו היסטוריה אג'ילית בהטמעה ברו"ל!):

עקרונות וכלים אג'יליים + סיפור ההטמעה ברו"ל בתע"א

 

אם אתם מתעניינים באג'ייל בחומרה – תוכלו להצטרף לקהילת הלינקדאין של אג'ייל בחומרה בהנהגת נתן לוי ועידית ורון. פשוט לחצו על הקישור:

אג'ייל בחומרה בישראל